Wzmacniacz audio klasy D z programowaniem maksymalnej mocy wyjściowej i maksymalnych zniekształceń

Wzmacniacz audio klasy D z programowaniem maksymalnej mocy wyjściowej i maksymalnych zniekształceń

NCP2824 to miniaturowy, prosty w aplikacji, monofoniczny wzmacniacz audio klasy D niewymagający stosowania filtrów wyjściowych ani kondensatorów sprzęgających. Zawiera stopnie przedwzmacniacza, modulatora PWM, mostka wyjściowego i regulatora AGC. Jest w stanie dostarczyć do obciążenia o impedancji 4 Ohm sygnał o mocy maksymalnej 2,4 W przy napięciu zasilającym równym 5 V i współczynniku THD+N<10%.

Przy tym samym napięciu zasilania, maksymalna moc dostarczana do głośnika 8 <W> wynosi 1,2 W przy zawartości harmonicznych i szumów (THD+N) poniżej 1%. Układ ma prosty interfejs cyfrowy s-wire do sterowania wewnętrznymi funkcjami. Są to:
- funkcja non-clipping zapobiegająca obcinaniu sygnału wyjściowego, automatycznie dobierająca wzmocnienie bloku AGC na podstawie napięcia sygnału doprowadzonego do wejścia,
- funkcja programowania maksymalnego, dopuszczalnego poziomu zniekształceń nieliniowych (1, 2, 4, 6, 8, 10, 15 lub 20% THD),
- funkcja programowania maksymalnej mocy wyjściowej zabezpieczająca przez uszkodzeniem głośnika (0,45, 0,9, 1,35, 1,8, 2,25, 2,7, 3,15 lub 3,6VP-P).
NCP2824 wymaga dołączenia tylko jednego zewnętrznego kondensatora. Wyposażono go w zabezpieczenia przed zwarciem wyjścia i przegrzaniem. Charakteryzuje się w pełni różnicową architekturą. Zapewnia sprawność do 90%. Jest produkowany w 9-wyprowadzeniowej obudowie WCSP o wymiarach 1,45 mm×1,45 mm i grubości 0,6 mm.

Więcej informacji: http://www.onsemi.com