Generatory o małym jitterze dla aplikacji telekomunikacyjnych

Generatory o małym jitterze dla aplikacji telekomunikacyjnych

Firma Texas Instruments poinformowała o wprowadzeniu do oferty rodziny generatorów, które zapewniają bardzo mały jitter wynoszący zaledwie 100 femtosekund (fs), a ich praca jest kontrolowana w sposób niespotykany w produktach konkurencyjnych. W porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań referencyjnych, nowe generatory zegarowe pozwalają na znaczne zredukowanie elementarnej stopy błędu (BER) i przez to zmniejszenie błędów transmisji. Wpływa to na efektywność komunikacji podczas pracy sieciowej, w serwerach, komputerach osobistych oraz osprzęcie przemysłowym.

Układy z rodziny LMK33x8 są oferowane z szerokim zakresem opcji, które mają na celu skrócenie czasu opracowywania produktu przez ułatwienie wykonania prototypu oraz jego oceny. Ważniejsze parametry układów:
- Bardzo mały jitter umożliwia elastyczne planowanie budżetu jittera w systemie. Zastosowanie do dwóch pętli fazowych z rodziny PLLatinum z ośmioma wyjściami pozwala na uzyskanie jittera 100 fsRMS w pasmach 1 kHz…5 MHz i 12 kHz…20 MHz. Pomaga to w zmniejszeniu elementarnej stopy błędu BER, co przekłada się na wzrost niezawodności systemu i pewność komunikacji.
- Łatwe, elastyczne konfigurowanie. Unikalna możliwość kontrolowania układu za pomocą wyprowadzeń pozwala na wybranie spośród 71 wstępnie zaprogramowanych planów częstotliwości startowej. Dla porównania, w wyrobach konkurencyjnych jest dostępna opcja programowania za pomocą pamięci OTP.
- Zintegrowana pamięć EEPROM ułatwia dopasowanie układu do potrzeb aplikacji. Interfejs I2C konstruktorowi systemu pełną kontrolę nad konfiguracją układu generatora.
- Skrócenie czasu opracowania gotowego produktu: bezbłędny, dokładny/zgrubny margines częstotliwości pozwala konstruktorowi na uproszczone testowanie pod kątem zgodności i narażenia eksploatacyjnego podczas procesu weryfikacji urządzenia i badań dopuszczających do użycia.
- Zintegrowany stabilizator LDO zapewnia odporność na zaburzenia napięcia zasilającego bez konieczności stosowania skomplikowanych filtrów zasilania.

http://www.ti.com/lmk033xx-pr-eu