LDC2112, LDC2114 - układ do indukcyjnych czujników dotykowych

LDC2112, LDC2114 - układ do indukcyjnych czujników dotykowych

Texas Instruments wprowadził do oferty układy scalone przeznaczone do indukcyjnych interfejsów dotykowych. Nowe układy są wielokanałowymi przetwornikami indukcyjności na liczbę, zoptymalizowanymi do zastosowania w interfejsach dotykowych. Technologia użyta w układach pozwala na wykonywanie interfejsów dotykowych w szerokim zakresie materiałów, takich jak: metal, szkło, tworzywa sztuczne i drewno. Zasada działania opiera się na pomiarze niewielkich zmian ugięcia materiału.

Układy LDC2112 i LDC2114 mogą być zasilane napięciem od 1,8 V. Wewnątrz miniaturowej obudowy zintegrowano przetworniki indukcyjności na liczbę. Układ LDC2112 obsługuje 2 kanały, natomiast LDC2114 – cztery. Zaimplementowany innowacyjny algorytm zapewnia dużą odporność na zaburzenia i interferencje z zakresu 1…30 MHz. Czułość kanału może być regulowana – oba układy są konfigurowane za pomocą interfejsu I2C. Zaimplementowany mechanizm umożliwia niezawodne wykrywanie ugięcia materiału o amplitudzie od 200 nm. W związku z tym, że ugięcie jest zamieniane na wartość cyfrową, to za pomocą opisywanych układów można wykonywać przyciski reagujące na siłę nacisku.

Dla układów jest dostępny moduł ewaluacyjny LVM2114EVM. Za jego pomocą można obsłużyć do 4 przycisków używając cewek LDCCOILEVM. Oba układy są wspierane przez aplikację Webench Inductive Sensing Designer.

http://www.ti.com/product/LDC2114

http://www.tomaszbogusz.blox.pl/