Mikrokontrolery ARM Cortex-M4 do systemów Safety-Critical

Mikrokontrolery ARM Cortex-M4 do systemów Safety-Critical

Firma Cypress wprowadziła do oferty mikrokontrolerów z rdzeniem Cortex-M4 trzy nowe serie układów przeznaczonych do systemów Safety-Critical. Układy są zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa.

Wyposażono je w zestaw szybkich, bezpiecznych, niezawodnych interfejsów komunikacyjnych. Rdzeń może być taktowany przebiegiem o częstotliwości do 200 MHz. Zestaw bloków funkcjonalnych obejmuje peryferia niezbędne w układach napędowych, systemach automatyki przemysłowej oraz automatyce budynków.

Najbardziej zaawansowane mikrokontrolery S6E2C-Series z nowej oferty (CoreMark=675) wyposażono w pamięć Flash o pojemności do 2 MB, pamięć RAM 256 kB. Zestaw interfejsów wejścia/wyjścia obejmuje do 190 linii I/O, 27 bloków interfejsowych, 36 cyfrowych bloków peryferyjnych i 4 analogowe. Zgodnie z informacją podawaną przez producenta, mikrokontrolery z tej rodziny są przeznaczone do zastosowania w rozbudowanych układach napędowych i aplikacjach przemysłowych. Mikrokontrolery S6E2G-Series (608 CoreMark) są przeznaczone do zastosowania w urządzeniach automatyki przemysłowej i w przyrządach pomiarowych. Wyposażono je w pamięć Flash mieszczącą 1 MB, pamięć SRAM 192 kB, 153 linie I/O, 20 bloków interfejsowych, 33 cyfrowe bloki peryferyjne i 3 analogowe bloki peryferyjne. Mikrokontrolery S6E2H-Series (540 CoreMark) mają 512 kB pamięci Flash, 64 kB pamięci SRAM, 100 linii I/O, 12 bloków interfejsowych, 27 cyfrowych bloków peryferyjnych i 4 analogowe bloki peryferyjne. Mogą one znaleźć zastosowanie w mniej wymagających układach sterowania napędem i automatyce domowej.

http://www.cypress.com/products/fm4-s6e2c-series-high-performance-arm-cortex-m4-mcu