MTC2 - miniaturowe, 2-watowe konwertery DC do urządzeń medycznych

MTC2 - miniaturowe, 2-watowe konwertery DC do urządzeń medycznych

Murata oferuje miniaturowe konwertery MTC2 o mocy 2 W, z pojedynczym wyjściem, odizolowanym galwanicznie od wejścia. Przetwornice są przeznaczone między innymi do zastosowania w elektronicznych urządzeniach medycznych.

Są one oferowane w wersjach zasilanych napięciem 12 V lub 24 V DC. Dostępne warianty obejmują napięcia wyjściowe 3,3 V, 5 V lub 12 V DC.

Przetwornica MTC ma obudowę przeznaczoną do montażu SMD o wymiarach 15 mm×14,2 mm×11,2 mm. Napięcie przebicia wejście-wyjście wnosi 3 kV. Spełnia przy tym surowe wymagania standardów UL/EN 60950 oraz (podwyższony poziom izolacji w urządzeniach przemysłowych), ANSI/AAMI ES60601-1 (bezpieczeństwo w urządzeniach medycznych) i 2×MOOP.

Dokładność regulacji napięcia wyjściowego wynosi ±0,5%, a samo napięcie może być ustawione w zakresie ±10% napięcia znamionowego. Do poprawnej pracy przetwornicy nie są wymagane żadne dodatkowe komponenty zewnętrzne. Dla aplikacji wymagających sekwencjonowania zasilania jest dostępne wyprowadzenie ON/OFF. Przetwornice mogą pracować z pełnym obciążeniem w zakresie temperatury otoczenia -40…+85°C, a z ograniczonym do aż +105°C. Zabezpieczenie nadprądowe działa w sposób ciągły, co jest gwarancją, że w razie awarii nie zostaną uszkodzone ani przetwornica, ani zasilany obwód.

http://power.murata.com/data/power/ncl/kdc_mtc2.pdf