Nowe diody zabezpieczające o dużym prądzie przewodzenia

Nowe diody zabezpieczające o dużym prądzie przewodzenia

Firma Bourns wprowadziła do oferty dwukierunkowe diody zabezpieczające o napięciu przebicia wynoszącym 15 V. Diody są przeznaczone do zabezpieczania szyn zasilających napięcia stałego, które są stosowane np. w serwerach, systemach z układami FPGA, stacjach bazowych i innych.

Diody typu PTVS3-015C-TH są kolejnymi komponentami dostępnymi w ramach serii diod o dużym prądzie przewodzenia PTVS3. Nowe diody są odporne na przetężenia do 3 kA (w temperaturze 25°C).

Dwukierunkowe diody firmy Bourns z serii PTVS3 umożliwiają wykonywanie zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami normy IEC 61000-4-5, przetężenia 8/20 µs, są zgodne z dyrektywą RoHS i nie zawierają halogenków. W porównaniu do typowo stosowanej, konkurencyjnej technologii MOV, zastosowanie przyrządów krzemowych zapewnia mniejsze napięcie występujące w momencie tłumienia wyładowania ESD, lepszą stabilność, sprawność oraz podwyższoną niezawodność. Nowe zabezpieczenia odznaczają się doskonałą odpowiedzą na wyładowanie w funkcji temperatury – maksymalny prąd przetężenia w 150°C wynosi 70% wartości podawanej w temperaturze 25°C.