R-78E –seria tanich modułów impulsowych regulatorów napięcia

R-78E –seria tanich modułów impulsowych regulatorów napięcia

Firma Recom rozszerza ofertę tanich modułów impulsowych regulatorów napięcia o dużej sprawności. Nowe, dodane do oferty moduły, obejmują typy o napięciu wyjściowym 9 V, 12 V i 15 V, o wymiarach 11,6 mm×8,5 mm×10,4 mm.

Regulatory mają wszystkie zalety typowych regulatorów impulsowych (dobra sprawność, szeroki zakres napięcia wejściowego, dokładna regulacja napięcia wyjściowego), ale są od nich tańsze.

Podobnie jak oferowane wcześniej moduły o napięciu wyjściowym 3,3 V lub 5 V, nowe regulatory również są zabezpieczone przed zwarciem. Ich niewielka obudowa SIP3 jest kompatybilna pod względem rozmieszczenia wyprowadzeń z obudową TO-220, co umożliwia zastąpienie tradycyjnego regulatora liniowego zasilaczem o sprawności aż do 91%. Mimo iż nowe regulatory są „mocniejsze”, to podobnie jak oferowane wcześniej, nie wymagają stosowania radiatora.

Mając możliwość pracy w zakresie temperatury -40…+85°C nowe moduły mogą być używane zarówno w urządzeniach przemysłowych, jak i przenośnych – zasilanych z baterii. Świetnie nadają się do czujników, systemów pozycjonowania, robotyki, systemów chłodzenia, zasilania wentylatorów i dmuchaw, urządzeń telekomunikacyjnych oraz sprzętu pomiarowego. Moduły spełniają wymagania normy IEC/EN60950-1. Są objęte 3-letnią gwarancją producenta. Próbki są dostępne u dystrybutorów firmy Recom.

http://www.recom-power.com/pdf/Innoline/R-78xx-0.5.pdf