IV edycja Gorzowskich Spotkań Krótkofalowców

IV edycja Gorzowskich Spotkań Krótkofalowców

Spotkania są otwartą imprezą o charakterze targowo – piknikowym, na której prezentowane są techniki i technologie łączności radiowej. W czasie imprezy będą zorganizowane stoiska techniczne i wydawnicze, wystawy, giełda itp. Prowadzone będą prezentacje w formie odczytów i pokazów. Spotkania odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim, w drugą sobotę maja, czyli 10 maja 2014 r., oficjalne rozpoczęcie o godzinie 11.

Zależy nam na wspólnym zaprezentowaniu osiągnięć profesjonalistów i amatorów. Naszym celem jest podnoszenie społecznej wiedzy politechnicznej w dziedzinie łączności i elektroniki. Pragniemy propagować radioamatorstwo jako pożyteczne i potrzebne społecznie hobby, dające wymierny efekt w czasie klęsk żywiołowych i innych zagrożeń. Dążymy także do integracji środowiska użytkowników fal eteru poprzez wspólne z profesjonalistami prezentowanie stosowanych technologii łączności. Dlatego w tegorocznej edycji wzbogacamy spotkania o prezentacje służb profesjonalnych, wykorzystujących łączność radiową przy ratowaniu życia ludzkiego i mienia. W tym gronie, swój udział zapowiedziały: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana Wojska Polskiego z Międzyrzecza i Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej z Gorzowa Wlkp.
Podobnie jak w roku ubiegłym, zapraszamy w gościnne progi Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego "Słowianka". Spotkania odbędą się przy ulicy Słowiańskiej 14, na wielofunkcyjnym boisku oraz na terenie do niego przyległym,. Będą tam wydzielone miejsca dla wystawców i ustawione giełdowe stoliki. Postaramy się zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla każdego wystawcy. Będzie miejsce do prowadzenia prelekcji oraz dyskusji. Istnieje możliwość zorganizowania własnych stoisk wystawowych dających szanse zaprezentowania klubów, firm, instytucji czy nawet regionu lub miasta. Szczególnie zapraszamy wszystkie kluby pragnące zaprezentować swoje osiągnięcia i działalność. Pisząc „kluby” mamy na myśli zarówno ogólnopolskie stowarzyszenia miłośników różnej działalności krótkofalarskiej, jak i niewielkie kluby działające w swoich środowiskach lokalnych.
Spotkania odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim, w drugą sobotę maja, czyli 10 maja 2014 r., oficjalne rozpoczęcie o godzinie 11. Udział w imprezie będzie bezpłatny zarówno dla wystawców jak i odwiedzających. Jednocześnie czynna będzie cała baza usług rekreacyjnych i gastronomicznych „Słowianki”.
Organizatorem Spotkań jest Klub Krótkofalowców „Klon” SP3YPR z Gorzowa Wielkopolskiego działający jako klub Polskiego Związku Krótkofalowców będącego organizacją pożytku publicznego.
Współorganizatorami są: Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp., Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne "Słowianka" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. Partnerem zagranicznym jest okręg Brandenburgii niemieckiego stowarzyszenia krótkofalowców DARC (Distrikt Brandenburg Deutscher AmateurRadio-Club e.V.). Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów. Bieżące informacje organizacyjne są umieszczane na stronie www.gsk4.sp3ypr.pl.