Kontroler przetwornicy DC/DC pracujący w trzech różnych konfiguracjach

Kontroler przetwornicy DC/DC pracujący w trzech różnych konfiguracjach

Kontroler przetwornicy DC/DC LT3759 może pracować w trzech różnych konfiguracjach (Boost, SEPIC, odwracającej), pozwalając na generowanie napięć wyjściowych, zarówno dodatnich, jak i ujemnych. Jego drugą zaletą jest szeroki zakres napięcia wejściowego od 1,6 do 42 V.


 

LT3759 zawiera dwa źródła napięcia referencyjnego i dwa wzmacniacze błędu, po jednym dla napięć dodatnich i ujemnych. Obie sekcje korzystają z tej samej linii sprzężenia zwrotnego. Częstotliwość taktowania może być programowana w szerokim zakresie od 100 kHz do 1 MHz, co pozwala na optymalizację wymiarów zewnętrznych gotowej przetwornicy, jej parametrów i ceny poprzez dobór odpowiednich kondensatorów i cewek indukcyjnych. Architektura ze stałą częstotliwością pracy i sterowaniem prądowym zapewnia bardzo dobrą stabilność w szerokim zakresie napięć zasilania i napięć wyjściowych.

LT3759 współpracuje z wyjściowym n-kanałowym tranzystorem MOSFET. Zawiera programowalny układ miękkiego startu, czujnik prądu wyjściowego, programowalne zabezpieczenie podnapięciowe z histerezą, zabezpieczenie nadnapięciowe i nadprądowe oraz wyjście sygnalizacyjne Power Good. Dostępne są wersje na kilka zakresów temperatury pracy złącza, z których najszerszy rozciąga się od -40 do +150°C.