LBBA0ZZ1EU – moduł komunikacyjny 2,4 GHz z certyfikatem ISA100

LBBA0ZZ1EU – moduł komunikacyjny 2,4 GHz z certyfikatem ISA100

Firma Murata poinformowała, że jej bezprzewodowy moduł komunikacyjny LBBA0ZZ1EU pracujący w paśmie 2,4 GHz uzyskał certyfikat zgodności z ISA100. Ten standard został opracowany przez organizację International Society of Automation dla zapewnienia pewnej komunikacji w aplikacjach przemysłowych komunikujących się drogą bezprzewodową.

Poszczególne wymagania standardu określają poziom niezawodności, różnorodność aplikacji oraz skalowalność sieci i kompatybilność z magistralami komunikacyjnymi FOUNDATION, HART PROFIBUS i innymi standardami połączeń przewodowych.

Zakład produkcyjny wymaga użycia wielu sensorów do mierzenia temperatury, ciśnienia, poziomu (płynu lub surowców sypkich), stężenia gazu oraz wibracji. Komunikacja pomiędzy urządzeniami tego typu i systemem, który jest używany do monitorowania i kontroli parametrów produkcji ma duże znaczenie dla zapewnienia produktywności oraz bezpieczeństwa. W związku z tym oraz automatyzacją procesu wytwarzania, istnieje rosnące zapotrzebowanie na łatwe w użyciu moduły bezprzewodowe dla przemysłu. Moduł komunikacyjny Muraty jest odpowiedzią na takie potrzeby klientów. Produkcję masową uruchomiono w maju 2016 r.

http://wireless.murata.com/eng/products/rf-modules-1/802-15-4/type-1eu.html