Nowy rodzina układów LYTSwitch-3

Nowy rodzina układów LYTSwitch-3

Firma Power Integrations wprowadziła do oferty nową rodzinę układów scalonych przeznaczonych do zastosowania w „żarówkach” LED. Aktualnie układy z tej rodziny mogą zasilać diody LED o mocy do 20 W.

Źródła światła opracowane na ich bazie mogą pracować w instalacjach wyposażonych w typowe ściemniacze oświetlenia wykonane na bazie triaków. Układy scalone z rodziny LYTSwitch-3 mają programowalny profil ściemniania oświetlenia, co pozwala konstruktorowi na optymalizowanie sprawności sterownika w całym zakresie użytkowym. Programowalna jest także funkcja całkowitego ściemnienia, co zapobiega „lśnieniu” strutur diod LED na skutek przepływu niewielkiego prądu szczątkowego. Gdy w instalacji nie ma ściemniacza oświetlenia lub pracuje on w trybie całkowitego przewodzenia, to obwody regulacji natężenia oświetlenia są wyłączane, co umożliwia osiągniecie dużej sprawności. Układ nieprzerwanie kontroluje współcznnik mocy redukując poziom mocy pozornej podczas ściemniania oświetlenia i wydatnie obniżając koszty energii elektrycznej w dużych instalacjach swietleniowych. Oprócz tego, jeśli układ przegrzewa się, to prąd wyjściowy nie jest odcinany, ale zmniejszany aż do osiągniecia znamionowych warunków pracy. Zapobiega to uszkodzeniu źródła światła oraz wydłuża czas jego eksploatacji.

Nowe układy scalone mogą pracować w topologiach: buck, boost, buck-boost, tapped-buck, tapped-buck-boost oraz isolated flyback. W obrębie rodziny sa dostępne układy z wbudowanymi tranzystorami MOSFET o różnym napięciu przebicia, co pozwala na łatwe dobranie układu odpowiedniego do aplikacji oraz umożliwia wykonanie kompletnego źródła światła LED zastępującego żarówkę jako praktycznie aplikację pojedynczego układu scalonego. Współczynnik PF jest lepszy od 0,9 a zniekształcenia THD poniżej 10%. Układy spełniają wymagania standardów EN61000-3-2, CEC Title 20, CEC Title 24 i ENERGY STAR. Dokładność stabilizacji prądu wyjściowego wynosi 3% w całym zakresie obciążenia oraz napięcia zasilającego. Konstruktorom udostępniano próbki układów oraz możliwość zakupu płytki ewaluacyjnej o symbolu DER-512.

http://www.power.com/lytswitch-3