Odporne na zaburzenia odbiorniki IR do systemów korzystających z krótkich paczek danych

Odporne na zaburzenia odbiorniki IR do systemów korzystających z krótkich paczek danych

Firma Vishay Intertechnology wprowadza do oferty rodzinę odbiorników IR przystosowanych do pracy w dwóch rodzajach aplikacji: wykorzystujących paczki danych o krótkim czasie trwania w porównaniu z długością okresu oraz narażonych na występowanie silnych sygnałów zakłócających, zarówno optycznych, jak i elektrycznych.

Pod adresem www.vishay.com/ir-receiver-modules/i-graph.html można znaleźć interaktywną grafikę przedstawiającą charakterystyki odbiorników IR z rodzin od AGC1 do AGC5 na tle najczęściej stosowanych schematów kodowania oraz najczęściej występujących źródeł optycznych sygnałów zakłócających.
Odbiorniki AGC5 charakteryzują się zakresem napięć zasilania 2,5...5,5V, niewielkim poborem prądu 0,35 mA i zakresem częstotliwości nośnej 30...56 kHz. Zapewniają niezawodność transmisji na długich dystansach w obecności zaburzeń pochodzących m.in. z podświetleń ekranów LCD, telewizorów plazmowych i lamp fluorescencyjnych, jak również zaburzeń elektrycznych ze źródła zasilającego.
Każdy odbiornik AGC5 zawiera fotodetektor z przedwzmacniaczem zamontowane wewnątrz ochronnego modułu epoksydowego pełniącego funkcję filtru. Minimalne natężenie promieniowania wynoszące w zależności od obudowy od 0,1 do 0,15 mW/m2 odpowiada zasięgowi transmisji wynoszącemu 45 m w ciemności.

Więcej informacji: http://www.vishay.com