Precyzyjny wzmacniacz różnicowy do sterowania wejść 18-bitowych przetworników A/C

Precyzyjny wzmacniacz różnicowy do sterowania wejść 18-bitowych przetworników A/C

AD8475 to precyzyjny wzmacniacz różnicowy o parametrach wystarczających do sterowania wejść 18-bitowych przetworników A/C o szybkości próbkowania do 4 MS/s. Układ ten pozwala rozwiązać problem często spotykany w systemach przemysłowych i elektronice medycznej polegający na konieczności dołączenia źródła sygnałowego o amplitudzie rzędu ±10 V do przetwornika A/C o pojedynczym, niskim napięciu zasilania.

Wewnętrzne wzmocnienie napięciowe AD8475 może być ustalone na jednej z dwóch predefiniowanych wartości: 0,4× lub 0,8×. Dopuszczalny zakres napięć wejściowych wynosi ±12 V. Specjalne wejście VOCM umożliwia regulację wyjściowego napięcia sumacyjnego w układach, w których konieczne jest przesuwanie poziomów napięć logicznych.
AD8475 charakteryzuje się wyjściowym napięciem szumów 10 nV/sqr(Hz), dryftem wzmocnienia 3 ppm/°C, pasmem 100 MHz, współczynnikiem slew-rate 50 V/µs oraz zawartością zniekształceń nieliniowych i szumów (THD+N) na poziomie -112dB. Zawiera wejściowe zabezpieczenie nadnapięciowe do ±15 V. Może być zasilany napięciem pojedynczym (3...10 V) lub symetrycznym (±1,5...±5 V). Jest produkowany w obudowach MSOP-10 i LFCSP-16. Pracuje w przemysłowym zakresie temperatur otoczenia od –40...+85°C.

Więcej informacji: http://www.analog.com