XLR – superkondensatory specjalistyczne

XLR – superkondensatory specjalistyczne

Firma Eaton oferuje superkondensatory z serii XLR przeznaczone do aplikacji wymagających dużego prądu ładowania/rozładowania, takich jak chociażby generatory energii wykorzystujące panele solarne.

Oprócz tego kondensatory z serii XLR są idealne do zastosowania w pojazdach hybrydowych, transporcie publicznym, w urządzeniach do transportu materiałów oraz w sprzęcie ciężkim, takim jak generatory energii i obwody zasilania na statkach i okrętach. Zastosowanie modułu superkondensatora zmniejsza ogólny ciężar systemu oraz zajmowaną przezeń przestrzeń przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu zakłóceń. W pewnych zastosowaniach moduł może również zastąpić baterie.

Moduł XLR składa się z 18 cel superkondensatorów XL60. Jego napięcie znamionowe wynosi 48 V, a pojemność 166 F. Maksymalna rezystancja wewnętrzna to 5 m<W>. Gwarantowany czas funkcjonowania przy zachowaniu parametrów wynosi 20 lat lub powyżej 1 miliona cykli ładowania/rozładowania. Moduł jest bezobsługowy, łatwy do zamontowania w miejscu pracy, ma zintegrowanie obwody zabezpieczające i monitorujące poszczególne cele. W razie awarii lub przekroczenia napięcia jest generowany sygnał alarmowy, który może być wykorzystany przez system nadrzędny.

http://www.eaton.com/Eaton/OurCompany/NewsEvents/NewsReleases/PCT_1664713