Zespoły diod świecących Luxeon XR-M

Zespoły diod świecących Luxeon XR-M

Moduły świecące Luxeon XR-M firmy Lumileds zawierają 3, 4 lub 5 diod typu Luxeon-M LED zamontowanych na płytce drukowanej z rdzeniem metalowym. Diody mogą być łączone szeregowo lub równolegle, zależnie od źródła zasilania aplikacji oświetleniowej. Moduły są zoptymalizowane do zastosowania w aplikacjach oświetleniowych wymagających zespołów diod LED o dużej mocy, zamocowanych na wytrzymałym, sztywnym i przewodzącym ciepło podłożu.

Zintegrowane zespoły diod Luxeon-M dostarczają strumień światła o dużej efektywności, jednorodnym kolorze i barwie świetlnej. Każdy z modułów Luxeon XR-M zapewnia od 3300 do 5500 lumenów i jest oferowany w barwie temperaturowej 4000K, 5000K lub 5700K, z minimalnym parametrem CRI wynoszącym 70. Moduł zapewnia bardzo dobrą skuteczność świetlną równą co najmniej 140 lm/W przy 4000K i prądzie zasilania 0,7A. Konstruktorzy mogą łączyć moduły Luxeon XR-M ze standardowymi soczewkami, zespołami soczewek, zasilać je za pomocą typowych źródeł prądowych, co ułatwia zintegrowanie systemu oświetlenia i skraca czas od pomysłu do gotowego produktu.
Moduły mogą pracować w temperaturze otoczenia od -40 do +85°C, co spełnia wymagania wielu aplikacji pracujących na zewnątrz budynku, takich jak oświetlenie uliczne, oświetlenie obiektów sportowych, oświetlenie dekoracyjne budynku i inne.

http://www.lumileds.com/products/matrix-platform/luxeon-xr-m