Energooszczędny beacon Bluetooth Smart z wbudowanym akcelerometrem

Energooszczędny beacon Bluetooth Smart z wbudowanym akcelerometrem

Kilka miesięcy po prezentacji beacona EMBC01, firma EM Microelectronic będąca częścią Swatch Group zaprezentowała kolejny model oznaczony symbolem EMBC02, produkowany w obudowie o tych samych gabarytach, natomiast wyposażony dodatkowo w akcelerator 3-osiowy.

Może on zostać zaprogramowany do transmisji danych identyfikacyjnych i zbliżeniowych, podobnie jak wcześniejsza wersja, ale również umożliwia monitorowanie ruchu (przemieszczeń, drgań, wstrząsów) za pomocą smartfona lub tabletu. Umożliwia to generowanie alarmów w odpowiedzi na konkretne zaprogramowane zdarzenia, np. uderzenie lub spadek swobodny. Pobór mocy może być obniżony poprzez aktywowanie beacona tylko w razie potrzeby uruchomienia transmisji lub alarmu w odpowiedzi na określone zdarzenia. W przypadku zasilania pojedynczą baterią CR2032, pobór prądu jest rzędu kilku-kilkunastu uA w trybie Idle, a czas pracy może sięgać nawet kilku lat.
EMBC02 jest w pełni programowalny. Zapewnia obsługę wielu standardów transmisji danych, np. iBeacon, AltBeacon i innych. Uzyskał certyfikaty FCC/CE/IC. Zawiera przycisk wielofunkcyjny i dwie sygnalizacyjne diody LED. Cechuje się stopniem ochrony IP64 i dopuszczalnym zakresem temperatury pracy od -20 do +60°C. Wymiary EMBC02 wynoszą 30mm×10mm.

http://www.emmicroelectronic.com/products/wireless-rf/beacons/embc02