TMD3700 – sensor zbliżeniowy i czujnik koloru

TMD3700 – sensor zbliżeniowy i czujnik koloru

Firma ams dodała do oferty układ TMD3700 będący miniaturowym czujnikiem zbliżeniowym i sensorem koloru. Układ jest czujnikiem optycznym podającym kolor RGB, natężenia światła otoczenia oraz zawierającym sensor odległości. Jest umieszczony w miniaturowej obudowie o wymiarach 1,75 mm×4 mm×1 mm. Dzięki temu może być z powodzeniem używany w urządzeniach przenośnych.

Kąt widzenia układu wynosi 45 stopni, a światło otoczenia jest mierzone z niepewnością ±10% w zakresie 200 mlx…60 klx. W smartfonie umożliwia to umieszczenie sensora za ciemną szybą, pomiar natężenia światła otoczenia i dopasowywanie jasności świecenia wyświetlacza do warunków oświetlenia. Układ wyposażono w filtry blokujące promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Jednoczesny pomiar natężenia i koloru światła pozwala na dopasowanie do warunków otoczenia nie tylko jaskrawości wyświetlacza smartfonu, ale również nasycenia jego barw poprawiając czytelność i ogólne wrażenie. Detektor zbliżeniowy pozwala na wykrycie momentu, w którym smartfon jest przykładany do ucha i wyłączenie w tym momencie interfejsu dotykowego, aby na przykład, nie powodować przypadkowego rozłączenia rozmowy.

Dla układu jest oferowany zestaw ewaluacyjny zawierający mikrokontroler PIC, płytkę z czujnikiem TMD3700 oraz oprogramowanie ułatwiające zastosowanie czujnika.

http://ams.com/eng/Products/Light-Sensors/Color-Sensors-Proximity-Detection/TMD3700

http://www.tomaszbogusz.blox.pl/