BridgeSwitch – sterowniki silników PM i BLDC

BridgeSwitch – sterowniki silników PM i BLDC

Półmostkowe sterowniki BridgeSwitch firmy Power Integrations ułatwiają projektowanie układów napędowych do 2- i 3-fazowych silników PM i BLDC o mocy do 300 W.

Zawierają dwa wysokonapięciowe (600 V), n-kanałowe sterowniki tranzystorów FREDFET low-side i high-side z szybkimi diodami równoległymi niezbędnymi w napędach falownikowych z przełączaniem hard-switch.

Wyjście prądowe z ciągłą fazą, dostępne w wersji BRD126X, ułatwia realizację systemów sterowania pracujących bez zewnętrznych czujników i wzmacniaczy. Sterowniki BridgeSwitch są oferowane w obudowie InSOP-24C o wymiarach 11,6 mm×9,4 mm×1,45 mm. Dzięki sprawności sięgającej 98% nie wymagają stosowania radiatora przy pracy z pełnym prądem znamionowym. Nie wymagają też dodatkowych źródeł polaryzujących. Zawierają programowalny ogranicznik prądowy cycle-by-cycle, zabezpieczenie termiczne, nadprądowe, podnapięciowe i nadnapięciowe oraz przed równoczesnym włączeniem obu tranzystorów w stopniu wyjściowym. Machanizm kontroli szybkości zboczy prądów w tranzystorach FREDFET ogranicza poziom generowanych zaburzeń EMI.

https://motor-driver.power.com/products/bridgeswitch-family/bridgeswitch/