Moduł Bluetooth Smart PAN1760

Moduł Bluetooth Smart PAN1760

Firma Mouser poinformowała o wprowadzeniu do oferty modułu Bluetooh Smart typu PAN1760 produkowanego przez koncern Panasonic. Moduł bazuje na układzie SoC firmy Toshiba mającym zintegrowany kontroler Bluetooth Smart, procesor z rdzeniem Cortex-A7, stos protokołów BLE, API oraz profil GATT.

Moduł jest urządzeniem autonomicznym przeznaczonym do pracy samodzielnej. Ma wbudowane 512 kb pamięci EEPROM oraz 32 kB pamięci RAM przeznaczonej na kod aplikacji. Wyposażono go w interfejsy I2C, SPI, 2×UART, wyprowadzenia GPIO ogólnego przeznaczenia oraz 4 wejścia analogowe.
Moduł jest kompatybilny programowo i sprzętowo z innym produktem firmy Panasonic – modułem PAN1026, co pozwala na łączenie urządzeń w dwusystemowe sieci Bluetooth PAN oraz łatwe zastępowanie starszego rozwiązania nowym. Dla modułu jest dostępny zestaw ewaluacyjny EVAL_PAN1760EMK z modułem PAN1760 i mikrokontrolerem z rdzeniem Cortex-M3. Zestaw umożliwia łatwe zapoznanie się z możliwościami komunikacyjnymi BLE oraz tworzenie i testowanie oprogramowania wykorzystującego transmisję Bluetooth w urządzeniach przenośnych, przemysłowych, diagnostycznym sprzęcie medycznym, akcesoriach przeznaczonych do współpracy z telefonami komórkowymi i tabletami oraz innych.

http://www.mouser.com/new/panasonic/panasonic-pan1760-modules/