Uniwersalne diody LED do aplikacji oświetleniowych

Uniwersalne diody LED do aplikacji oświetleniowych

Nowa rodzina diod LED Oslon Square firmy Osram Opto Semi może pracować w różnorodnych aplikacjach oświetleniowych: od podświetleń mających na celu wyeksponowanie cech obiektów lub tylko względy estetyczne, aż do lamp ulicznych. Nowe diody LED są dostępne w obudowach o wymiarach 3mm×3mm o rezystancji termicznej 4…3,8K/W.


Struktura diody jest umieszczona na powierzchni refleksyjnej, która odbija również światło skierowane w kierunku wstecznym podnosząc tym samym sprawność diody. Wersja diod oznaczona przez producenta literami EC jest przeznaczona do aplikacji pracujących wewnątrz pomieszczeń. Jej temperatura barwowa wynosi 3000K, co tworzy wrażenie oświetlenia ciepłym, białym światłem. Kąt padania światła wynosi 120°. Parametr CRI ma wartość co najmniej 80. Dostępna jest również opcja o poprawionym parametrze BIN. Przy prądzie zasilania wynoszącym 700mA sprawność diody wynosi 90lm/W, natomiast światłość co najmniej 200lm. Przy prądzie wynoszącym 350mA, sprawność jest lepsza niż 100lm/W.
Wersje PC i UW są przeznaczone do użytku na zewnątrz pomieszczeń w takich aplikacjach, jak oświetlenie uliczne, aranżacje budynków itp. Diody mogą być zasilane prądem od 200mA do 1,5A i świecą światłem od neutralnego do zimnego-białego, o temperaturze barwowej od 4000 do 6000K. Sprawność wynosi 130lm/W przy zasilaniu prądem o natężeniu 350mA.
www.osram-os.com/appsos/oslon-square/
Nowa rodzina diod LED Oslon Square firmy Osram Opto Semi może pracować w różnorodnych aplikacjach oświetleniowych: od podświetleń mających na celu wyeksponowanie cech obiektów lub tylko względy estetyczne, aż do lamp ulicznych. Nowe diody LED są dostępne w obudowach o wymiarach 3 mm×3 mm o rezystancji termicznej 4…3,8 K/W. Struktura diody jest umieszczona na powierzchni refleksyjnej, która odbija również światło skierowane w kierunku wstecznym podnosząc tym samym sprawność diody.
Wersja diod oznaczona przez producenta literami EC jest przeznaczona do aplikacji pracujących wewnątrz pomieszczeń. Jej temperatura barwowa wynosi 3000K, co tworzy wrażenie oświetlenia ciepłym, białym światłem. Kąt padania światła wynosi 120°. Parametr CRI ma wartość co najmniej 80. Dostępna jest również opcja o poprawionym parametrze BIN. Przy prądzie zasilania wynoszącym 700 mA sprawność diody wynosi 90 lm/W, natomiast światłość co najmniej 200 lm. Przy prądzie wynoszącym 350 mA, sprawność jest lepsza niż 100 lm/W.
Wersje PC i UW są przeznaczone do użytku na zewnątrz pomieszczeń w takich aplikacjach, jak oświetlenie uliczne, aranżacje budynków itp. Diody mogą być zasilane prądem od 200 mA do 1,5 A i świecą światłem od neutralnego do zimnego-białego, o temperaturze barwowej od 4000 do 6000K. Sprawność wynosi 130 lm/W przy zasilaniu prądem o natężeniu 350 mA.
www.osram-os.com/appsos/oslon-square/