GHS – przekładniki prądowe w obudowie SO-8

GHS – przekładniki prądowe w obudowie SO-8

Firma LEM poinformowała o wprowadzeniu do produkcji serii przekładników prądowych GHS w obudowach SO-8, przeznaczonych do pomiaru prądu AC i DC o natężeniu do 20 A oraz częstotliwości do 100 kHz. Pomimo obudowy o niewielkich wymiarach, zintegrowano w nich przewód prądowy i czujnik Halla służący do pomiaru metodą bezdotykową.

Przekładniki są oferowane w wersjach o prądzie znamionowym 10A, 12A, 16A i 20A. Wytrzymują i umożliwiają pomiar krótkotrwałych przetężeń przekraczających 2,5× prąd znamionowy oraz udary prądowe do 200 A w czasie 1 ms. Mają miniaturową obudowę SO-8, co umożliwia ich łatwy montaż w procesie automatycznym oraz redukuje powierzchnię zajmowaną na płytce drukowanej.

Wewnątrz obudowy przekładnika zintegrowano układ ASIC dokonujący pomiaru bezdotykowo, metodą pośrednią, za pomocą pomiaru natężenia pola magnetycznego. Na wyjściu ASIC jest dostępne napięcie proporcjonalne do natężenia mierzonego prądu, o nachyleniu charakterystyki od 40 do 80 mV/1 A (zależnie od typu). Typowy czas odpowiedzi wynosi 5 <m>s. Przekładnik ma programowane i zapamiętywane w EEPROM współczynniki temperaturowe, które umożliwiają kompensację jego charakterystyki w całym zakresie temperatury pracy, zapewniając maksymalny dryft offsetu 1,3% i wzmocnienia 1,5%.

Przekładniki GHS są zasilane pojedynczym napięciem 5V. Mogą pracować w przemysłowym zakresie temperatury -40…+125°C. Dzięki podwyższonej odporności na zaburzenia EMI świetnie nadają się do zastosowania w trudnym środowisku przemysłowym, sterownikach klimatyzacji i innych wymagających aplikacjach. Minimalna rezystancja połączeń i brak konieczności stosowania boczników pomiarowych zmniejszają straty energii w systemie, co zapewnia podwójną przewagę nad typowymi metodami pomiarowymi. Układy są objęte 5-letnią gwarancją producenta.

http://www.lem.com/hq/en/content/view/609/126