NXQ1TXH5 – driver do ładowarek bezprzewodowych

NXQ1TXH5 – driver do ładowarek bezprzewodowych

Firma NXP wprowadziła do oferty jednoukładowy transceiver typu NXQ1TXH5 będący nadajnikiem do ładowarek bezprzewodowych zgodnych z wymaganiami WPC 1.2 Qi, z funkcjonalnością detekcji obcych obiektów (Foreign Object Detection – FOD).

Układ dostarcza do 8 W mocy ciągłej do cewki A5, A11, A12 lub A16 zgodnej z zaleceniami Qi. Do prawidłowej aplikacji układu jest wymagana niewielka liczba komponentów zewnętrznych, co obniża koszt gotowe aplikacji i ułatwia opracowanie płytki drukowanej.

Transceiver NXQ1TXH5 używa obwodu analogowego do wykrywania obecności obiektu, co redukuje pobór mocy w trybie czuwania do 10 mW. Układ zapewnia dwukanałową, pewną komunikację z modulacją ASK i kontroluje moc przesyłaną przez nadajnik do odbiornika jednocześnie monitorując czy nie wystąpiła awaria, taka jak przegrzanie się lub interferencja z obiektami metalowymi. Układ jest zoptymalizowany do zasilania za pomocą USB i używa funkcji SPL (Smart Power Limiting), aby automatycznie regulować moc wyjściową w celu dopasowania się do zasilaczy o ograniczonej obciążalności prądowej. Funkcja SPR (Static Power Reduction) umożliwia zasilanie wielu ładowarek bazujących na układzie NXQ1TXH5 z pojedynczego zasilacza USB przez ograniczenie poboru mocy przez każde urządzenie.

Układ jest oferowany w 32-nóżkowej obudowie HVQFN zajmującej powierzchnię 5 mm×5 mm. Dla zapoznania się z układem firma NXP oferuje płytkę ewaluacyjną NXQ1TXH5DB1401 z zamontowanym układem NXQ1TXH5 i cewką Qi A11.

http://www.nxp.com/products/power-management/wireless-power-transmitters/one-chip-5-v-qi-wireless-transmitter:NXQ1TXH5