bq501210 – układ do ładowarki bezprzewodowej

bq501210 – układ do ładowarki bezprzewodowej

Firma Texas Instruments oferuje certyfikowany układ bq501210 przeznaczony do ładowarki bezprzewodowej. Został on certyfikowany przez Wireless Power Consortium (WPC) i ma nadany certyfikat WPC v1.2 Qi. Układ dostarcza do obciążenia moc 15 W ze sprawnością 84%, co ogranicza straty energii i grzanie się ładowarki.

Obsługuje przy tym szereg „ładowarkowych” protokołów komunikacyjnych i może pracować z jakimkolwiek odbiornikiem zgodnym ze specyfikacją WPC Qi v1.1, często stosowanym w urządzeniach przenośnych, medycznych oraz przemysłowych.

Układ okresowo sprawdza dostępność współpracujących odbiorników w otoczeniu, wykrywa obecność przedmiotów metalicznych na podstawce (antenie) nadajnika, monitoruje komunikację z urządzeniem zasilanym bezprzewodowo oraz reguluje poziom mocy na podstawie informacji odbieranych z ładowanego urządzenia.

Układ jest zasilany napięciem 5 V. Zawiera kompletne rozwiązanie ładowarki bezprzewodowej, które dostarcza do cewki zgodnej zaleceniami Qi MP-A5, będącej anteną nadajnika sygnał o mocy ciągłej 15 W. Jest przy tym wstecznie kompatybilny z odbiornikami WPC 5 W i używa schematu kontroli napięcia szyn zasilających zamiast typowo stosowanego schematu regulacji częstotliwości do zmiany mocy szczytowej dostarczanej do odbiornika.

Układ bq501210 jest oferowany w miniaturowej obudowie VQFN64 zajmującej powierzchnię 9 mm×9 mm. W celu zapoznania się z układem jest oferowany zestaw ewaluacyjny bq501210EVM-576 mający podstawowe funkcje ładowarki zgodnej z zaleceniami WPC Qi.

http://www.ti.com/product/BQ501210