Nowe układy TI do bezprzewodowego ładowania akumulatorów

Nowe układy TI do bezprzewodowego ładowania akumulatorów

Texas Instruments wprowadza na rynek nową generację urządzeń zasilania bezprzewodowego – o 80% mniejszych, niż poprzedni chip TI. Niewielkie, wysoce zintegrowane urządzenie ułatwia projektantom wprowadzenie zasilania bezprzewodowego do istniejących i nowych przenośnych produktów konsumenckich, takich jak smartfony, systemy gier, kamery cyfrowe orz sprzęt medyczny i przemysłowy. Umieszczony w niewielkim pakiecie WCSP (1,9 mm×3 mm) obwód scalony bq51013 zapewnia kondycjonowanie napięcia i pełne sterowanie zasilaniem bezprzewodowym.

 

Nowy obwód dostarcza do 5 W mocy na wyjściu, sprawność przekształcania AC/DC do 93% i stanowi jedyny obwód scalony, który trzeba uwzględnić pomiędzy cewką odbiorczą a systemem. Aby uzyskać więcej informacji i zamówić próbki bq51013, należy wejść na stronę: www.ti.com/bq51013-preu.


Podstawowe parametry:
Wydajny chip odbiornika mocy zapewnia synchroniczne prostowanie „full-bridge”, kondycjonowanie napięcia i sterowanie zasilaniem bezprzewodowym.
-  Pakiet WCSP o wymiarach 1,9 mm x 3 mm pozwala na integrację technologii zasilania bezprzewodowego z minimalnym wpływem na wielkość urządzenia konsumenckiego. Powierzchnia chipu jest o 80% mniejsza niż odbiornika TI pierwszej generacji.
-  Chip odbiornika i skojarzony z nim chip nadajnika bq500110 są zgodne ze standardami Wireless Power Consortium (WPC) Qi, co zapewnia współpracę różnych ładowarek i urządzeń przenośnych.
-  Wbudowane zabezpieczenia przed przepięciem, przetężeniem i przegrzaniem zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność użytkowania.
-  Wydajność rzędu 93% w warunkach szczytowych zmniejsza wzrost temperatury w systemie, jednocześnie zapewniając skuteczność zasilania porównywalną z zasilaczami AC.
W celu szybkiego zastosowania technologii zasilania bezprzewodowego TI oferuje różne urządzenia i wsparcie techniczne:
-  Zestaw testowy bqTESLA150LP Wireless Power Evaluation Kit, zwierający odbiornik bq51013 i nadajnik bq500110: www.ti.com/bqTESLA150LP-pr
-  Instrukcja obsługi bqTESLA150LP: www.ti.com/bqTESLA150LP-pr
Bezprzewodowy odbiornik mocy bq51013 dostępny jest w pakiecie WCSP o wymiarach 1,9 mm×3 mm, w cenie 3,50 USD/szt., w ilościach po 1.000 szt.

Więcej informacji o oferowanych przez TI zasilaczach bezprzewodowych:
-  Strona TI poświęcona zasilaniu bezprzewodowemu; ogólne informacje o rozwiązaniach z dziedziny zasilania bezprzewodowego: www.ti.com/wirelesspower-pr.
-  Na stronie www.ti.com/bq51013-preu można pobrać kartę katalogową bq51013 lub zamówić próbki.
-  Na stronie www.ti.com/bq500110-pr można pobrać kartę katalogową bq500110.
-  Pytania, pomoc w rozwiązywaniu problemów na forum dotyczącym zasilania bezprzewodowego w społeczności TI E2E™: www.ti.com/wirelesspowerforum-pr.
-  Nowy poradnik Power Management Guide do ściągnięcia: www.ti.com/powerguide-pr