Precertyfikowany moduł Bluetooth 4.1

Precertyfikowany moduł Bluetooth 4.1

Oferta firmy Silicon Labs powiększyła się w ostatnim czasie o precertyfikowany moduł Blue Gecko typu BGM113.

Jest to moduł SoC charakteryzujący się równocześnie: małymi wymiarami (15,8 mm×9,2 mm×1,83  mm), łatwą aplikacją i małym poborem energii. Jest kompatybilny ze standardem Bluetooth 4.1, pracuje z maksymalną mocą wyjściową +3 dBm, wystarczającą do zapewnienia transmisji na odległość do 50 m. Producent dodaje do niego pakiet oprogramowania projektowego obejmujący m.in. narzędzie Energy Profiler pozwalające wydłużyć czas pracy przy zasilaniu bateryjnym.

Moduł BGM113 nadaje się idealnie do urządzeń takich, jak smartfony, akcesoria sportowe, bezprzewodowe terminale płatnicze POS, w których priorytetem są jak najmniejsze wymiary i długi czas pracy bez wymiany baterii. Spełnia norm międzynarodowych, co pozwala na stosowanie go w różnych regionach geograficznych, w tym w Europie, Ameryce Północnej, Japonii i Korei. Pod względem rozkładu wyprowadzeń zapewnia kompatybilność z wcześniej wprowadzonym na rynek, popularnym modelem BLE113. Umożliwi to łatwe zmodyfikowanie dotychczas wytwarzanych urządzeń, bez konieczności wykonywania zmian na płytce drukowanej. Nowy moduł ma procesor z rdzeniem Cortex-M4 i spore zasoby, co otwiera możliwość aktualizacji firmware do standardu Bluetooth 4.2. Wszystkie moduły Blue Gecko i SoC z oferty firmy Silicon Labs maję taki sam interfejs API, co ułatwia migrację pomiędzy nimi przy wprowadzeniu jedynie minimalnych zmian sprzętowych i programowych.

Do wspomagania projektowania systemów bazujących na module BGM113 firma Silicon Labs zaleca wykorzystanie platformy programowej Simplicity Studio i zestawu SLWSK6101B Blue Gecko Wireless Starter Kit. Na bazie BGScript o składni podobnej do języka Basic użytkownicy mogą tworzyć aplikacje Bluetooth bez potrzeby stosowania zewnętrznych mikrokontrolerów realizujących operacje logiczne. Kod jest uruchamiany bezpośrednio w module BGM113, co oszczędza całkowity koszt i skraca czas wprowadzania produktów na rynek. Narzędzie Energy Profiler pozwala projektantowi optymalizować zużycie energii i maksymalnie wydłużyć czas pracy modułu na akumulatorze.

Rozpoczęcie sprzedaży hurtowej modułów BGM113 Blue Gecko nastąpi w drugim kwartale b.r.

https://goo.gl/utxoQz