3-osiowe akcelerometry o małym poborze mocy i zakresie do 400g

3-osiowe akcelerometry o małym poborze mocy i zakresie do 400g
Firma ST Microelectronics wyprodukowała akcelerometr typu H3LIS331DL o bardzo małym poborze mocy, zoptymalizowany do zastosowania w aplikacjach przenośnych, zasilanych z baterii lub akumulatorów, mierzący przyśpieszenie do 400g w trzech kierunkach. Akcelerometry tego typu otwierają nowe możliwości przed przenośnymi urządzeniami medycznymi, rejestratorami zdarzeń (tzw. czarne skrzynki i do monitorowania ładunku), w zabezpieczeniach sprzętu elektronicznego powszechnego użytku przed udarem mechanicznym itd.

Nowe akcelerometry firmy ST umożliwiają precyzyjne oraz stabilne (w funkcji czasu i temperatury) monitorowanie przyśpieszeń w 3 kierunkach, w 3 automatycznie lub programowo wybieranych zakresach: do ±100g, do ±200g i do ±400g. Układ scalony zawarty w obudowie akcelerometru przetwarza wartości przyśpieszeń na 16-bitowy ciąg, który jest przesyłany do systemu nadrzędnego z użyciem interfejsu I2C lub SPI. Nowe akcelerometry są dostępne w obudowach TFLGA-16 o wymiarach 3mm×3mm×1mm i mogą pracować w temperaturze otoczenia od -40 do +85°C. Zasilane są napięciem 2,16…3,6V, pobierają prąd o natężeniu nieprzekraczającym 10uA. Są odporne na udary aż do 1000g.
Akcelerometry ST stały się standardem w wielu aplikacjach i są dostarczane w wielu milionach sztuk. Akcelerometr H3LIS331DL w sobie łączy nowatorskie rozwiązanie czujnika przyśpieszenia oraz interfejs szeregowy o małym poborze mocy. Nowe akcelerometry będą dostępne w 2 kwartale bieżącego roku. Ceny jednostkowe wynoszą od 5 USD za sztukę przy zamówieniu 1 tys. szt.
http://www.st.com/internet/analog/product/253712.jsp