Intel Compute Stick w ofercie RS Components

Intel Compute Stick w ofercie RS Components

FirmaRS Components ogłosiła wprowadzenie do oferty nowych komputerów firmy Intel o wielkości pendrivea. Dostępny w dwóch wersjach komputer Intel Compute Stick przekształca dowolny monitor lub telewizor z wejściem HDMI w funkcjonalny komputer z systemem operacyjnym Windows 8.1, Windows 10 lub Linux Ubuntu.

Komputer Compute Stick ma system operacyjny, wysokiej klasy interfejs graficzny oraz do łączności bezprzewodowej, identyczne jak w pełnowymiarowym komputerze, ale za o wiele niższą cenę i przy miniaturowych wymiarach. Jedyne niezbędne dodatki to zasilacz dostępny w zestawie oraz bezprzewodowa mysz i klawiatura (brak w zestawie). Komputer ten ma zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics oraz umożliwia komunikację bezprzewodową Wi-Fi (802.11b/g/n) i Bluetooth 4.0. Wersja z systemem operacyjnym Windows 8.1 OS (z możliwością bezpłatnej aktualizacji do wersji Windows 10) jest wyposażona w 32 GB pamięci eMMC Flash oraz 2 GB pamięci DDR3L SDRAM. Wersja z systemem Ubuntu Linux OS 14.04 ma 8 GB pamięci eMMC Flash oraz 1 GB pamięci DDR3L SDRAM.
Pliki można zapisywać lokalnie, a wbudowana komunikacja bezprzewodowa umożliwia dostęp do plików w sieci domowej lub w chmurze. 4-rdzeniowy procesor Intel Atom zapewnia wydajność wystarczającą do obsługi popularnych programów, a złącze USB 2.0 pozwala na współpracę z urządzeniami peryferyjnymi. Rozbudowę pamięci masowej umożliwia wbudowane gniazdo pamięci microSD.
Komputer Compute Stick jest wyposażony w zabezpieczenie umożliwiające przymocowanie go do urządzeń i odłączenie tylko przez właściciela. Innowacyjne rozwiązanie chłodzenia przy użyciu miniaturowego, cichego wentylatora zapewnia niezawodność i dużą wydajność. Oprócz zasilacza w zestawie z komputerem Compute Stick znajduje siękabel microUSB do zasilacza, przedłużacz HDMI o długości 20 cm i skrócona instrukcja obsługi.

http://pl.rs-online.com/web/p/products/8829685/
http://pl.rs-online.com/web/p/products/8829688/