Jak zdobyć płytkę RIOTboard

Jak zdobyć płytkę RIOTboard

Firma Freescale oferuje za darmo kapitalny mikrokomputer - RIOTboard. Jego możliwości są znacznie większe, niż popularnego Raspberry. Komputer (jednopłytkowy) może pracować pod kontrolą systemów Linux lub Android. Odpowiednie obrazy są dostępne w Internecie.

"Sercem" płytki jest wydajny procesor Freescale i.MX 6Solo wykonany w architekturze ARM Cortex-A9. Komputerek jest przystosowany do sprawnej pracy pod kontrolą Androida, przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracował pod kontrolą Linuksa. Ponadto, platforma RIoTboard to bardzo dobrze wyposażony mikrokomputer jednopłytkowy zawierający kartę sieciową Ethernet 10M/100M/Gb, interfejsy USB: 1×2.0 OTG High Speed oraz 4×USB 2.0 High Speed 2.0, złącza dla monitorów LVDS oraz HDMI i równoległe RGB (dla wyświetlacza), interfejsy do dołączenia kart pamięci micro TF i SD, wejścia dla słuchawek i mikrofonu, interfejs dla kamery, porty szeregowe, a także uruchomieniowe złącze konfiguracyjne i złącze JTAG. Wszystko to w połączeniu z niskim zużyciem energii sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do projektów z dziedziny IoT.
Ograniczenie kosztów systemu, wielkości płytki drukowanej, liczby podzespołów niezbędnych do zamówienia i złożoności opracowywanej aplikacji oraz niewielkie zużycie energii to najważniejsze cechy platformy Freescale, która obejmuje nie tylko procesor Freescale i.MX 6Solo (mający rdzeń taktowany przebiegiem o częstotliwości 1 GHz), ale także mikrokontroler Freescale Kinetis K20, zintegrowany układ zarządzania zasilaniem Freescale MMPF0100, 1 GB 32-bitowej pamięci DDR3 800 MHz oraz kartę eMMC 4 GB.

Aby wziąć udział w losowaniu trzeba zarejestrować się na stronie http://contact.freescale.com/LP=674