Tani mikrokontroler z EUSART (LIN) i 3-kanałowym PWM

Tani mikrokontroler z EUSART (LIN) i 3-kanałowym PWM
Czy poszukujesz precyzyjnego, wielokanałowego generatora przebiegu PWM w niewielkiej obudowie, kontrolowanego za pomocą pętli sprzężenia zwrotnego? Te możliwości ma tani mikrokontroler PIC, który przy okazji może obsługiwać klawiaturę dotykową oraz komunikować się z otoczeniem za pomocą interfejsu EUSART.
Zintegrowanie trzech 16-bitowych generatorów PWM, generatora przebiegów komplementarnych CWG, przetworników A/C i C/A oraz interfejsu EUSART do komunikacji szeregowej, pozwala na generowanie przebiegu PWM o dużej dokładności i jego kontrolowanie za pomocą pętli sprzężenia zwrotnego i systemu nadrzędnego. Wszystkie wymienione bloki funkcjonalne oraz 8-bitowy rdzeń mikrokontrolera są umieszczone w niewielkiej obudowie 8-nóżkowej.
Mikrokontroler PIC12(L)F157X wyposażono w trzy niezależne, 16-bitowe generatory PWM o elastycznych możliwościach konfigurowania, mogące pracować w wielu trybach (standardowych i dopasowanych do środka impulsu dla obniżenia poziomu zaburzeń EMI). Wytwarzany przebieg o rozdzielczości 16-bitów zapewnia możliwość precyzyjnego sterowania silnikami i oświetleniem LED – przyda się też w innych aplikacjach.
Zastosowany w PIC12(L)F157X generator przebiegów komplementarnych CWG zapewnia możliwość kontroli kluczowych parametrów przebiegów PWM, takich jak: polaryzacja, zakres martwy oraz stan wyłączenia awaryjnego. Połączenie wymienionych funkcjonalności pozwala na efektywne kosztowo i oszczędne pod względem zajmowanej powierzchni generowanie sygnału sterującego tranzystorami FET zasilającymi uzwojenia silnika oraz w aplikacjach przetwornic mocy.
Peryferia analogowe wbudowane w mikrokontroler PIC12(L)F157, to jest: 10-bitowy przetwornik A/C, komparator analogowy i 5-bitowy przetwornik C/A, umożliwiają wykonanie pętli sprzężenia zwrotnego oraz mogą być zastosowane do realizacji interfejsu dotykowego z użyciem technologii mTouch.
Mikrokontroler PIC12(L)F157 jest najtańszym, 8-bitowym mikrokontroler PIC z interfejsem EUSART, który może transmitować dane również w trybie interfejsu LIN używanego w aplikacjach przemysłowych i w motoryzacji.
Narzędzia deweloperskie
Tanie narzędzia i noty aplikacyjne firmy Microchip dla mikrokontrolerów PIC12(L)F157X:
 - Programator/debuger PICkit-3 (PG164130).
 - Programator/debuger MPLAB ICD-3 (DV164035).
 - Zestaw ewaluacyjny z mikrokontrolerem 8-bitowym o niewielkiej liczbie wyprowadzeń (DM164130-9).
 - RGB Badge Demonstration Platform (do demonstrowania łączenia kolorów RGB).
Więcej informacji jest dostępnych pod adresem: http://www.microchip.com/get/eupic12f157x